5.9.2020 Bývalé kúpele Borda dnes. Poriadne zdevastované. Veľká škoda. Je tu futbalové ihrisko, tenisový kurt. Užasné miesto na na oddych. Šťastie, že nový majiteľ bývalého hotela ho nenechal schátrať a obnovuje ho.
AB.


Budova bývaleho hotela. Ešte šťastie, že nový majiteľ to obnovuje.Veľké čudo, že táto starenka mapa tak dlho vydržala bez poškodenia. Farby už dávno vybledli, ale je ešte stále čitateľná. Je na nej poznámka, že Turistické značkovanie cesty_farby zodpovedajú značkovaniu v teréne z roku 1967, niekto pripísal ceruzkou 1987.

Prednedávnom vynovená značka.

Veľmi starý dub.

Pohľad na hlavnú rekonštruovanú budovu.Detské ihrisko.

Zchátraná budova kúpeľnovej ubytovne. Samotná budova vaňových kúpeľov je trochu poniže, ale je tam zlý prístup kvoli vysokej burine. Samozrejme je vybrakovaná.

Jazierko, do ktorého pritekala liečivá voda.

Trochu sa mi nevydarila fotka s mobilom
Toto je to podstavec na ktorom niekedy stála socha svätej Alžbety Uhorskej, ktorú dala postaviť grófka Alžbeta Forgáčová z neďalekej Nižnej Kamenice. Viac o histórii kúpeľov sa dočítate na stránkach Pravé orechové , okrem iného aj toto :
Počas II. svetovej vojny boli kúpele údajne opustené, aj keď na Dargove zúrila jedna z najkrvavejších bitiek na území Slovenska, kde sa straty len medzi vojakmi Červenej armády odhadujú na 20 až 22 tisíc padlých. Koncom januára 1945 miestni obyvatelia našli v kúpeľoch približne dvadsať mŕtvych ukrajinských vojakov, ktorých pochovali pri miestnej kaplnke. Asi o tri mesiace nato ich museli opäť vyhrabať a previezť do masového hrobu vo Svinici. Jeden z dozorcov, údajne muž zo Sečoviec, ktorý na exhumáciu dozeral, si skrátil čas tým, že samopalom rozostrieľal sochu sv. Alžbety pred opusteným domom Alžbety Forgáčovej. Kúpele potom ostali dlhší čas opustené. Za liečivou vodou tu však ľudia chodili aj naďalej.